Pitné kúry

Dlhodobé pitie tohto „elixíru mladosti" vytvára zásadité prostredie v organizme, čím dochádza k účinnej detoxikácii a odkysleniu s následným spomalením starnutia tkanív. Ideálnym zložením Calcia a Magnezia v pomere 2:1 čiastočne pokrýva dennú dávku týchto životne dôležitých minerálov. Pôsobí preventívne proti chronickému stresu, civilizačným chorobám a má priaznivé protizápalové účinky na tráviaci trakt. Prítomnosť prírodného CO2 vo vode prispieva k lepšiemu vstrebávaniu minerálov. Kremík obsiahnutý vo vode je zas potrebný pri tvorbe kostí, spojivových tkanív, zdravých nechtov, kože a vlasov. Nízky obsah sodíka je vhodný aj ako prevencia srdcovo-cievnych chorôb.


Pitné kúry 

1,5 l vody - NALAČNO ráno, na obed a večer predjedlom.


3 zlaté pravidlá pitnej kúry:

  1. Pre zachovanie kvality vody, ju doporučujeme piť z kúpeľného porcelánu alebo skla. 
  2. Pitnú kúru absolvujte v duševnej pohode, pomalými dúškami. 
  3. Súčasťou pitnej kúry je i telesný pohyb, doporučujeme preto užívať vodu pri pomalej chôdzi.

Odporúčanie lekára


Prírodná minerálna voda Aphrodite svojím jedinečným a vyváženým obsahom minerálnych látok patrí k tým najlepším vodám, aké som mal možnosť v živote vyskúšať. Na pitnom režime z hľadiska jeho kvality i kvantity si veľmi zakladám a vediem k tomu aj mojich pacientov.
Minerálna voda Aphrodite obsahom a pomerom vápnika a horčíka pomáha k správnej funkcii pohybového a nervového systému udržiavaním výmeny iónov na bunkovej membráne, optimalizuje a ukľudňuje činnosť srdcovvej kontrakcie, upravuje vysoký krvný tlak. Relaxuje cievnu stenu tepien, zlepšuje jej elasticitu a má pozitívny vplyv pri dlhšom užívaní na hladinu cholesterolu a kornatenie arteriálnej steny. Nízky obsah sodíka nezaťažuje obehovú sústavu a celkovo pomáha pri detoxikácii organizmu, úprave pH a pomáha posilňovať imunitný systém.
Vždy pri návšteve kúpeľov Aphrodite v Rajeckých Tepliciach - navštevujem ich často a rád, pijem len túto vodu a beriem si ju aj domov.
Odporúčam piť vodu Aphrodite do 1500 ml denne, aj keď to môže byť upravené podľa individuálnych diagnóz návštevníkov.
Pomáha upevňovať zdravie a predlžovať krásu.

MUDr. Peter Lukáč, MPH
chirurg, expert Komplexná medicínska expertíza CME Swiss Bratislava